Oświadczenie i uzupełnienie

W nocy z 1 na 2 września br. doszło do próby podpalenia mojego mieszkania. Była to próba nieudana lub przeprowadzona w celu zastraszenia mnie – nie doszło do pożaru. O zdarzeniu powiadomiłem Prokuraturę Krajową (Małopolski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Krakowie), która prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa Jarosława Ziętary.  Zgodnie z jej zaleceniem złożyłem zawiadomienie o przestępstwie na policji w Poznaniu. Zostałem przesłuchany, przeprowadzono oględziny kryminalistyczne. Sprawa jest na wstępnym etapie, z uwagi na to nie podaję szczegółów.

Zdarzenie to wiążę ze sprawą Ziętary. Jestem świadkiem w procesie Aleksandra G. oskarżonego o podżeganie do zabójstwa Jarosława Ziętary, a także świadkiem w sprawie, w której byli ochroniarze holdingu Elektromis – Mirosław R. ps. „Ryba” i Dariusz L. ps. „Lala” oskarżeni są o uprowadzenie i pomoc w zabójstwie Jarosława Ziętary. Jestem też świadkiem w prowadzonym nadal przez Prokuraturę Krajową śledztwie w sprawie Ziętary. W związku z nią w przeszłości kilkakrotnie grożono mi, w tym dwukrotnie po wznowieniu w 2011 roku śledztwa, które nastąpiło w wyniku działań Komitetu Społecznego im. Jarosława Ziętary, którego jestem przedstawicielem.

UZUPEŁNIENIE W ZWIĄZKU Z NIEPRAWDZIWYMI INFORMACJAMI PODAWANYMI PRZEZ POZNAŃSKĄ POLICJĘ:
1. Nie jest prawdą, że substancję rozlano PRZED drzwiami mojego mieszkania  – wlano ją do WEWNĄTRZ mieszkania dokonując przy tym uszkodzenia w obrębie drzwi.
2. Pierwsze ślady zauważyłem dopiero w niedzielę 2 września po południu, a dopiero po powrocie, późnym wieczorem stwierdziłem, że były to ślady nieudanej próby podpalenia.
3. Po udokumentowaniu  śladów i zabezpieczeniu drzwi jeszcze w nocy o zdarzeniu niezwłocznie pisemnie (emailem) powiadomiłem Prokuraturę Krajową, która zaleciła mi wcześniej, żeby jej zgłaszać wszelkie zdarzenia dotyczące sprawy Ziętary.
4. Prokuratura Krajowa odpowiedziała mi w poniedziałek 4 września w południe zalecając udanie się na policję w Poznaniu i złożenie zawiadomienia.
5. Napisałem wtedy zawiadomienie i udałem się do Komisariatu Poznań Stare Miasto gdzie po bardzo długim czasie oczekiwania przyjęto zawiadomienie i przesłuchano mnie, a dopiero późnym popołudniem wykonano oględziny kryminalistyczne.
6. Zatem organy ścigania nie zostały powiadomione rzekomo po kilkudziesięciu godzinach, jak twierdzi policja, lecz niezwłocznie (email do Prokuratury Krajowej) po stwierdzeniu, że doszło do nieudanej próby podpalenia, a policję powiadomiłem wkrótce po zaleceniu otrzymanym z Prokuratury Krajowej bym udał się na policję.
7. Podaną chronologię przebiegu sprawy mam udokumentowaną zdjęciami i korespondencją elektroniczną.

Krzysztof M. Kaźmierczak
przedstawiciel Komitetu Społecznego im. Jarosława Ziętary

One thought on “Oświadczenie i uzupełnienie”

  1. Witam Cię, trzymaj się, wspieram w tym co robisz dla kolegi i ujawnienia prawdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.