Co może rzecznik

Rzecznik może bardzo wiele. Może mówić lub nie mówić. Może nie mówić prawdy lub mówić nieprawdę. Może mówić właściwie cokolwiek. Byleby rzecznik mówił lub milczał w imieniu osoby, firmy czy instytucji, którą reprezentuje. Rzecznik nie stanowi sam o sobie, chociaż ryzykuje swoje własne dobre imię. Nie ma jednak prawa wystawiać na ryzyko tego, kogo reprezentuje.

Na co liczył rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu wysyłając do mediów oświadczenie w prywatnej sprawie, używając skrzynki email rzecznika i podpisując je jako rzecznik? Na wprowadzenie w błąd dziennikarzy? Wyrozumiałość swojego zwierzchnika, którego reprezentował?

Rzecznik może bardzo wiele. Ale nie może liczyć na głupotę dziennikarzy i przełożonych. Obie grupy są równie wrażliwe na próby manipulacji. O ile jednak dziennikarzy daje się często oszukać bez ponoszenia tego konskwencji, to w przypadku swoich chlebodawców rzecznik nie może liczyć  na taryfę ulgową.

Rzecznik może bardzo wiele. I gdy cokolwiek mówi nie może zapomnieć o jednym: że rzecznika łatwiej zmienić niż sprzątaczkę…

dotyczy: „Martwy nie ma racji”, „Przekręcony wypadek”

komenda wojewódzka komendant policja rzecznik wypadek z rzecznikiem , , , ,

This article was written by kmk.

2 thoughts on “Co może rzecznik”

  1. Krótko i treściwe.Niketórym rzecznikom się jednak udaje ocalić łeb.Za cenę większego wchodzenia w d swoim bossom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.